vitich.kiev.ua was created on Dec 15, 1999

Experience vs diploma

Розділи: 

experience vs diploma

При наймі на роботу великі міжнародні компанії відмовляються від дипломів

Тема наявності диплома у процесі підбору персоналу стала майже анекдотичною у великих компаніях. Відтепер навички та вміння важливіші за диплом.
Це не нова тенденція, але вона показує, що у великих міжнародних компаніях значення диплома істотно знижується. У деяких випадках графа про наявність диплома відсутня в персональних анкетах.
Сайт з пошуку роботи Glassdoor опублікував список з п'ятнадцяти компаній в цьому сезоні, для яких наявність диплома про вищу освіту не є обов'язковим для кандидатів.
Однак, наявність диплома престижного університету або бізнес-школи теж буде плюсом.

Цей список, який опубліковано на американському сайті Quartz, включає в себе як великих технічних гігантів, таких як: Google, Apple або IBM, але й багатонаціональні компанії, такі як аудиторська компанія «Ernst & Young» або Starbucks.
Диплом Стенфорда або Політехнічної школи (Ecole Polytechnique) не втратив своєї цінності, тим більше для відповідальних і керівних посад.

«Академічна підготовка завжди береться до уваги, і вона залишиться важливим критерієм у процесі найму, але не стане перешкодою»,- заявляє компаньйон Ernst & Young, Меггі Стилвелл, американській газеті Huffington Post.

Поняття «компетентність» має вирішальне значення.

Google був одним з піонерів цієї тенденції. Американський гігант дуже швидко зрозумів, що зв'язок між розумовими здібностями в роботі і університетським дипломом незначна і причина цього не в тому, що вони наймають виключно кандидатів, які закінчили престижні університети і демонструють високі показники виробничої діяльності.
Quartz уточнює, що в IBM близько 15% нових співробітників навіть не закінчили університет.
Генеральний директор IBM, Вірджинія Рометті, навіть згадала, що для технологічних гігантів, професійні завдання і навчання в процесі роботи дадуть більше досвіду, ніж диплом.

У Франції дослідження, проведене державним агентством зайнятості «Pôle Emploi», зауважує схожу тенденцію протягом останніх декількох місяців.
59% роботодавців вважають, що вчений ступінь не є істотним критерієм при працевлаштуванні.
Дослідження також вказує на важливість «поведінкових навичок», так званих «soft skills» мовою кадровиків.
Приблизно 60% роботодавців ці поведінкові навички вважають важливішими, ніж технічні. Наприклад, мова йде про пристосовності, здібності до організації або навіть самостійності.
Зокрема, в дослідженні Pôle Emploi зазначено, що 20 000 чоловік в 2018 році отримають більше вигоди від допомоги на розвиток навичок комунікації, їх число буде збільшено до 80 000 в 2019 році.

«Особистість кандидатів, їхній емоційний інтелект та емпатія стають все більш важливими елементами в процесі найму», - пояснив Le Figaro Шарль-Генрі Дюмон, засновник і власник кадрового агентства Morgan Philips.
В тому числі для інженерів та інших професій, апріорі не передбачають постійного спілкування.
Він також погоджується з твердженнями, заявленими в дослідженні Pôle emploi про дипломі: «Програміст, який володіє емпатією - це золотий працівник. З іншого боку, якості утвореного та висококваліфікованого спеціаліста теж повинні винагороджуватися».
Джерела:
https://habr.com/post/422219/
https://www.lefigaro.fr/decideurs/emploi/2018/08/29/33009-20180829ARTFIG00093-pour-recruter-les-grandes-entreprises-internationales-delaissent-les-diplomes.php