vitich.kiev.ua was created on Dec 15, 1999

Oracle Linux - безкоштовний RHEL

Oracle LinuxУ кожної людини свої уподобання та інструменти.
Мені подобаються Debian та Debian-based дістри. Інколи я навіть не проти Ubuntu, наприклад коли мене просить встановити linux на комп’ютер людина, яка ніколи в житті не бачила його :)
Також я не проти Arch, Gentoo, Slackware та ін. - усі вони йдуть своїм шляхом.
Але я категорично проти Red Hat, так склалося, це моє, особисте і я не буду розглядати причини мого негативного відношення до Red Hat в рамках цієї публікації.

Що ж робити, коли треба встановити програмний продукт рівня Enterprise, а твій керівник морщить лоба коли чує від тебе про Ubuntu Server LTS або взагалі, коли продукт потребує тількі Red Hat Enterprise Linux?

Є кілька варіантів:

1) Звичайно, якщо у вас є бажання та можливості, а головне, потреба - купуйте RHEL на здоров’я :)

2) Якщо ви вважаєте CentOS, Scientific та інші проекти на базі RHEL дістрибутивами рівня
Enterprise - обирайте на свій смак.

3) Якщо ви хочете мати дистрибутив рівня Enterprise, сумісний з RHEL, вам не потрібна платна підтримка, але потрібен вільний доступ до оновлень - обирайте Oracle Linux.

Особисто я чітко бачу різницю між Community Enterprise та дійсно Enterprise.

Трошки історії та фактів:

Компанія Red Hat приєдналася до розробки CentOS саме в результаті конкуренції з Oracle, яка підтримує Oracle Enterprise Linux - клон дистрибутива Red Hat Enterprise Linux, побудований з використанням оригінальної пакетної бази RHEL.

У відповідь на створення Oracle Linux, компанія Red Hat припинила публікації роздільних патчів до пакету з ядром Linux, що дозволяють відслідковувати окремі зміни (у RHEL 6 поставляється один великий змішаний патч, замість окремих патчів для кожної зміни).

Наступним кроком, Oracle відкрила вільний доступ до оновлень (errata та оперативні виправлення вразливостей) для Oracle Linux, сформувала Git-репозиторій для відстеження змін в пакеті з ядром Linux зі складу RHEL і почала активно заманювати користувачів CentOS.
Хто ж відмовиться від більш оперативного випуску оновлень, можливості використання альтернативного розширеного пакета з ядром Linux? Я вже не кажу про можливість користуватися продуктом рівня Enterprise.

Взявши нещодавно розробку CentOS під контроль, компанія Red Hat поставила під сумнів доцільність безкоштовного використання Oracle Linux, усунувши основну проблему CentOS - непередбачуваність підтримки та процесу розробки CentOS. Всі пам’ятають багатомісячні провали у випуску оновлень та зникненням адміністратора інфраструктури. Red Hat зараз нам натякає, що підтримка CentOS проводиться з перших рук, у той час як Oracle Linux залишається клоном, якій копіює RHEL.

Але компанія Oracle знайшла що протиставити цій заяві компанії Red Hat, як на мене дуже переконливо.

Перш за все, це безкоштовне використання дистрибутиву рівня Enterprise користувачами, яким не потрібна платна підтримка.

По-друге, RHEL та CentOS все одно розроблятимуться окремо і матимуть окремі репозиторії, на відміну від Oracle linux де платна і безкоштовні версії є одним цілим, абсолютно нічим не відрізняються і доступні через єдиний репозиторій, доступний після елементарної реєстрації на сайті Oracle.

Тобто у разі Oracle Linux, користувач може спочатку безкоштовно скористатися продуктом, спочатку розрахованим на промислове використання, і без проблем перевести вже розгорнуту конфігурацію на платну сервісну підтримку.

У випадку з CentOS, це неможливо - як і раніше він відділений від пакетної бази RHEL, а отримання комерційної підтримки потребує міграції на RHEL.

Ну про що можна говорити, якщо Red Hat сама у своїй заяві не рекомендує створення змішаних інфраструктур, в яких присутні і RHEL і CentOS, не підтримуватиме роботу JBoss та інших своїх продуктів в CentOS та взагалі не рекомендує CentOS для промислового використання.

Та якщо хочете, ви можете швидко перетворити свій CentOS на Oracle Linux за допомогою магії.
Тількі потренуйтесь спочатку та обов’язково робіть бекапи :)
Прошу не сприймати мій пост як рекламу Oracle - завтра з Oracle може трапитися "пічалька" і я теж буду шукати альтернативу :)
Принаймні останні кілька років я віддаю перевагу саме Oracle Linux,
Якщо я вас не переконав - Слава Богу :)

Кому цікаво почитати оригінали заяв:
Заява Red Hat
Заява Oracle